Kamerové systémy

Dnešní společnost se obklopuje nejrůznější elektronikou, od kuchyňských spotřebičů, počítačů po plazmové televize s domácími kiny, které často nemají pouze finanční hodnotu, ale i hodnotu morální. Tyto je potřeba co nejvíce zabezpečit, aby nebyly cílem zlodějů. Je velice vhodné si tento majetek pojistit proti krádeži, ale bohužel toto pojištění případného lupiče od krádeže neodradí a ani je nepomůže usvědčit. K jejich ochreně může sloužit kamerový systém nebo alarmový bezpečnostní systém PZS.

Kamerový systém v domě nebo kanceláři může být účinným řešením, jak si svůj majetek více zabezpečit. Důležité je, aby případný vetřelec věděl, že je sledován a nahráván. To určitou část odradí. V případě, že by krádež nastala je možné díky záznamu dodat důkazní materiál pojišťovně a policii, který vám pomůže rychleji vyřídit vaši škodnou událost. Zloděj nemusí být vždy osoba, kterou neznáte, ale může to být váš zaměstnanec či soused, od kterého byste tuto zradu nečekali.

Uplatnění těchto systémů je, jak ve firmách, kancelářích či provozech, tak v rodinných domech, kde je možné v neposlední řadě sledovat například z dovolené pomocí připojení na internet nebo z mobilu, zda se nestrhla vichřice a neponičila vám dům, nebo se vám někdo nepotuluje po zahradě, či sousedi nerozšířili svou párty k vám do bazénu.

Ve firemní sféře se tento dohled nabízí pro monitoring více provozů, hlídání vstupů do budovy, k monitorování hotovostních transakcí, expedici zboží či dohled prosklených výloh.

Základní rozdělení kamerových systému je tzv. IP nebo analogové a jejich aplikace je odlišná pro každý způsob řešení.

 

Systémy IP

IP kamera = kamera připojitelná přímo do internetu pomocí WiFi nebo ethernetu, která může obsahovat záznam několik hodin, je možné pracovat s obrazem ve FULL HD rozlišení, pro venkovní nebo vnitřní instalaci, otočnou, s přísvitem, atd.

Jestliže zvažujete umístění více kamer tak, abyste sledovali svůj objekt z více částí či sledovali provoz ve své restauraci a hlídali zákazníky i obsluhu, doporučujeme zvolit variantu IP systému. Je sice o cca 20% – 30 % dražšší oproti analogovému systému, ale nabídne vám skvělý HD obraz, ze kterého opravdu poznáte obličej pachatele.  Vše můžete komfortně sledovat přes internet včetně přístupu přes mobilní telefón. Stajně jako u analogových systémů i je IP systém používán pro monitorování větších celků ovšem s kvalitním obrazovým záznamem v HD rozlišení. Standarně používáme komponenty od společnosti Hikvision, které jsou kompromisní variantou v poměru cena/výkon.

 

Pokud je vašim požadavkem monitorovat pouze jedno místo s krátkodobým záznamem, je opět vhodné zvolit variantu IP kamery. Tyto kamery mohou zajistit velice kvalitní obraz až ve FULL HD rozlišení. Jejich obraz je také možné jednoduchým způsobem prezentovat na vašich webových stránkách a nahrávat na vnitřní SD kartu.

Systém analogový

Analogové kamery zapojené do nahrávacího zařízení DVR, které je připojeno do internetu a je schopno uchovávat záznam několik týdnů a disponuje množstvím ovládacích prvků a vlastností. Kamery je možné pořídit pro venkovní nebo vnitřní instalaci, otočnou, s přísvitem, zoomem, atd.

Tento systém byl v minulosti velice oblibený právě z důvodu nízké ceny. Nabízí stejné možnosti jako IP systém včetně způsobu nahrávání a prohlížení živého či nahraného obrazu přes internet a mobilní telefon. Jeho nevýhodou je nižší rozlišení obrazu, proto je používán v místech, kde je spíše kladen důraz na psychologický efekt a na provozy, sklady a jiné, kde se pohybují pouze zaměstnanci.  I v tomto případě nejčastěji používáme komponenty společnosti Hikvision s kamerami s rozlišením 720řádků.

Reference

 • Společenství vlastníků Stiborova 16, 18 – IP řešení – instalace i ve výtahu
 • Restaurace Lobster – Šantovka – IP řešení – monitorování restaurace a bowlingu
 • Galerie Šantovka s.r.o. – IP řešení – monitorování stavby obchodní galerie
 • STAVING engineering s.r.o. – analogové řešení – monitorování sídla společnosti
 • Korený – racing s.r.o. – analogové řešení – monitorování baru a závodní dráhy
 • Společenství vlastníků Družební 2c, d, e – analogové řešení – monitoring podzemních garáží
 • Bytový dům Kmochova 1 – analogové řešení – monitorování okolí domu a zapojení do televizních rozvodů v domě
 • Jezírka Banat s.r.o. – analogové a IP řešení – monitorování skladů, prodejny a vstupů na pozemek objektu
 • Obchodní dům Lena v Moravské Třebové – analogové řešení – monitorování obchodu
 • Společenství Zrzavého 357 v Prostějově – analogové řešení – monitorování chodeb a sklepů
 • Obecní úřad Přáslavice – IP řešení – monitoring veřejných prostor obce

ALARMOVÉ BEZPEČNOSTÍ SYSTÉMY PZS (dříve EZS)


Na trhu je velké množství různých výrobců poplašných systémů, po důkladném výběru jsme se rozhodli pro ochranu majetku dodávat výhradně alarm typu JABLOTRON 100 firmy JABLOTRON ALARMS a.s., který získal v posledních letech řadu ocenění na tuzemských i zahraničních výstavách a v mnohých ohledech dalece překonává současné konkurenční výrobky.

Jedná se o nový, ryze český produkt, který Vás překvapí jednoduchostí ovládání.   Tento systém nabízí velké množství variant využití, čímž se dokáže snadno přizpůsobit Vašim potřebám. Mimo poplašné funkce nabízí navíc prvky základní domácí automatizace se vzdáleným ovládáním z PC nebo z mobilního telefonu a tabletu. Toto zařízení má nejen špičkové parametry, nadčasový design, nejvyšší možnou kvalitu, ale také vynikající záruční a pozáruční servis a poradenství. Jsme přesvědčeni, že volba tohoto systému Vás plně uspokojí.

Naše firma je certifikována přímo výrobcem, takže Vám jsme schopni garantovat vysokou kvalitu montáže a splňujeme podmínky legislativy pro případné přiznání slevy na pojistném.  Jsme také držiteli řádné koncese “Poskytování technických služeb k ochraně majetku a osob”.

 

Pro bezplatný návrh systému nás neváhejte kontaktovat.

Ing. Tomáš Krajča

Hamerská 314/30, Olomouc

tel: 775/778 855

email: krajca(at)fofrnet.cz